3 czerwca 2013

Wezwanie do zwrotu środków - nieudane zakupy internetowe

Felerna transakcja przy sprzedaży internetowej:



…………….., dnia …………….r.

L.dz. ……………………



Konsument:   ……………………….                     
zam.: …………………
……………………….


Sprzedawca: ……………………….
                                                                                  ……………………….
……………………….
……………………….
NIP: ………………….
REGON: ……………..
                       

W E Z W A N I E   D O   Z A P Ł A T Y
(Monit ostateczny – przesądowy)

Pismem niniejszym działając w imieniu własnym wzywam do zwrotu środków pieniężnych w kwocie stanowiącej równowartość ………………….. (słownie: ……………………..) w nieprzekraczalnym terminie 3 dni od dnia doręczenia niniejszego wezwania.

Wpłaty dokonać należy bezpośrednio przelewem na wskazany poniżej rachunek bankowy prowadzony przez: ………………………………………………………………….

Z ostrożności procesowej podnoszę, iż w przypadku rozliczenia bezgotówkowego dopiero data dokonanie uznania na określonym rachunku bankowym  równoznaczne jest z uzyskaniem przez wierzyciela możności rozporządzania odnośną kwotą, to zaś tylko może być uznane za równoważne z „otrzymaniem” należności. (Wyrok Sądu Najwyższego z 12 lipca 1996 r., II CRN 79/96).

Jednocześnie wskazuję, iż w przypadku braku spełnienia ww. świadczenia                      w określonym nieprzekraczalnym terminie sprawa skierowana zostanie na drogę postępowania sądowego a następnie egzekucyjnego. Wpłynie to na wzrost kwoty finalnej należnej do zwrotu. Powyższe stanowić będzie jednoznacznie o powstaniu uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa o jakim mowa w treści przepisu zawartego                         w art. 286 k.k., co stanowić będzie uzasadnienie dla złożenia stosownego zawiadomienia              w trybie art. 303 k.p. odnośnym organom. Z uwagi na fakt, iż transakcja zawarta została ze mną, jako konsumentem, dalsze utrzymywanie się obecnego stanu faktycznego stanowić będzie również uzasadnienie dla poinformowania o niej właściwego Rzecznika Praw Konsumenta. 



Uzasadnienie

Dnia ………………. r., korzystając z elektronicznych środków przekazu, zawarta została umowa sprzedaży z wykorzystaniem platformy sklepowej www.runmedia.pl Po stosownej rejestracji w serwisie sklepowy, złożeniu zamówienia, sprzedawca wystawił na moją rzecz Fakturę Pro Forma będącą jednocześnie potwierdzeniem zawarcia umowy, jak               i podstawą dla uiszczenia płatności tytułem pokrycia kosztów zamówienia na jego rzecz.

W związku z faktem upływu terminów określonym treścią stosownego regulaminu serwisu internetowego, do sprzedawcy skierowana została korespondencja e-mail, z wnioskiem o zwrot ww. kwoty zakupu. Termin określony treścią ww. korespondencji upłynął dnia …………………..r. Do zwrotu kwoty nie doszło, jak również przedmiotowe zamówienie nie zostało zrealizowane. Powagi sprawie dodaje fakt, iż w analogicznej sytuacji znaleźli się również inni konsumenci – klienci, na co wskazują liczne wpisy dokonywane przez nich w ramach forów internetowych.

W takich okolicznościach stanu faktycznego wniosek niniejszy uznać należy za w pełni celowy i uzasadniony.

Pismo niniejsze kieruje się bezpośrednio listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Otrzymują:
1.       Adresat
2.       a/a




4 komentarze:

  1. Jeśli takie wezwanie się otrzymuje to faktycznie czy chcemy czy nie to trzeba zapłacić. Ja wszelkie płatności robię przez przelewy natychmiastowe https://www.cashbill.pl/platnosci/natychmiastowe/ i jestem pewny, że moje pieniądze dojdą na czas i miejsce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie miałam jeszcze takiej sytuacji, ale to może dlatego, że od niedawna dopiero prowadzę mój własny sklep internetowy. Jestem za to zdania, że na pewno ważną kwestią są same płatności. U mnie wdrożone zostały płatności online https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online które mogę oczywiście każdemu polecić.

    OdpowiedzUsuń

Autor bloga zastrzega sobie prawo do modyfikacji / usunięcia treści komentarzy, jeśli mogą one naruszać prawo lub zasady współżycia społecznego.